top of page
  • Тарас Гупало

Гуакамоле


Гуакамоле — це дуже особлива страва, яка представляє собою холодний спред кремової консистенції, приготований на основі розчавленого в більш чи менш однорідну масу стиглого плоду авокадо. Її інгредієнтами, крім авокадо, традиційно є цибуля, помідори, свіжий гострий перець (чилі) та сіль. Рецепти гуакамоле значно варіюються в залежності від регіону, де він готується.


Дата народження гуакамоле загубилася ще в період ацтекського господарювання, а отже напевне сягає багато століть у давнину. Мовою корінних мешканців Мексики ця страва називається «ahuaca-mulli», що приблизно перекладається просто як «розмелений авокадо».
Плоди авокадо є унікальними з-посеред усіх овочів та фруктів у тому, що містять незрівнянну кількість жирів (більше ніж 50% від сухої речовини), і завдяки цьому вони завжди відігравали важливу роль в раціоні ацтеків та їх сусідів. Цей плод швидко завоював прихильність конкістадорів, які завзято записували рецепти гуакамоле.
Сьогодні гуакамоле є дуже популярним серед поціновувачів мексиканської кухні. Найкращим сортом авокадо для його приготування вважається авокадо Хасса — випадкова мутація, вирощена поштарем Рудольфом Хассом у 1926 році. Плід авокадо Хасса має темно-коричневий, майже чорний колір на відміну від звичайних зелених авокадо. Оповідають, ніби друзі майже вмовили Рудольфа видалити це “гидке каченя” з-посеред “нормальних” авокадних дерев, але він дав йому шанс... Зараз неперевершене за смаковими якостями авокадо Хасса культивують переважно в Мексиці та Каліфорнії; але воно вже знайшло свій шлях і до вітчизняних супермаркетів.

Цікавий факт: із 1914 року американським законом було заборонено ввозити до США авокадо з-за кордону. Тільки у 1997 році закон пом’якшили, дозволивши завезення унікального плоду до 19 штатів США; тим не менш, стосовно Каліфорнії заборона діє і дотепер.


Цікава інформація щодо гуакамоле та авокадо
9 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі
bottom of page