Що таке рамен?

Якщо дослівно з японської, то це витягнута локшина.
 

Рамен - це страва з пшеничної локшини, яка подається з бульйоном.

На початку минулого століття було відрито перший рамен-шоп в Токіо, де власник найняв Кантонійців, і до 50х років в Японіі рамен називався Шина-соба, що означало “Китайська локшина”, але це стало неполіткоректним.

 

Найбільш вірогідно, що рецепт рамену зʼявився в Японії через велику кількість емігрантів з Китаю, вони часто продавали рамен та гьодза на вулицях для робітників, через що він став таким популярним. Ця страва підходить для щоденного споживання.

first-ramen-shop.jpeg
ramen-museum.jpeg
instant-noodles.jpeg

В часи Другої світової війни в Японії було зафіксовано найнижчий врожай рису, а США наповнили склади дешевим пшеничним борошном, що теж зробило свій вклад в популяризацію рамену.

 

В 50х роках було винайдено локшину швидкого приготування, що зробило можливим приготування рамену для кожного, треба лише додати окропу.

У 80х роках рамен став культурною іконою в Японіі, а в 1994 було відкрито перший музей.

Зараз рамен - одна з найпопулярніших страв японського ринку, в одному тільки Токіо працює більше 5000 закладів, що пропонують величезну кількість різних варіацій рамену.

Існують так звані комерційні та автентичні рамен-шопи. В комерційних ви не знайдете нічого цікавого, адже там використовують уже готові інгредієнти та стандартну рецептуру. В автентичних використовуються свої рецепти та інгредієнти, що дозволяє створювати свої унікальні страви.

 

Через те, що в приготуванні рамену немає ніяких правил, рецепти відрізняються, в залежності від географічного розташування, доступних інгредієнтів та особистих ідей шеф-кухаря, але основою завжди є локшина і бульйон. Вийнятком хіба що є Tsukemen ramen, який народився в закладі Taishoken, де локшина подається окремо від надпотужного бульйону.

shin-yokohama-ramen-museum.jpeg

Локшина

ramen-noodle.JPG

Зазвичай локшина робиться з чотирьох базових складових: пшеничне борошно, сіль, вода та лужна вода.

Для наших закладів ми робимо локшину самостійно, з цільнозернового борошна грубого помолу, тому, вона має більше мікроелементів і вважається повільним вуглеводом, на відміну від класичного рамену з білого борошна.

Бульйон

vegan.png
fish.png
chicken.png
fish.png

Ми робимо три види бульйону - веганський, даші(рибний) та подвійний суп (3:1 курячий бульйон та даші)

 

Як і багато раменних по всьому світу, ми подаємо веганський бульйон.

Його склад: вода, екстракт з водоростей Комбу, морська сіль, коричневий цукор, чорний перець, січуанський перець, коріандр, аніс, гвоздика, гриби шиітаке, імбир, морква, цибуля та часник.

 

Даші складається з води, екстракту з водоростей Комбу, катсуобуші(стружка тунця) та рибʼячого соусу.

 

Склад подвійного супу: питна вода, Даші, морська сіль, коричневий цукор, аніс, коріандр, січуанський перець, цибуля, морква, часник, гриби Шиітаке, курячі кістки, лавровий лист.

 

Тобто, кожен раз, коли ви замовляєте у нас рамен, вам варто вказати, на якому саме бульйоні його приготувати - веганський, даші аба подвійний суп.

Всі складники ми описуємо для вас, щоб ви змогли зробити саме той вибір, який вам підходить, в залежності від смакових вподобань, системи харчування або наявних алергічних реакцій на той чи інший продукт.

ramen-infografic
broth.jpg

Далі важливо розказати про смаки бульйонів, які відрізняються завдяки додаванню різних соусів.

По класиці, у нас в меню є Shio, Shoyu, Miso і Curry та наш фірмовий Spicy або “пекучий рамен”.

 

Shio - найдавніший з всіх чотирьох видів рамену, в буквальному перекладі означає “сіль”.

Рамен, з якого варто починати знайомство в будь-якій новій для вас раменній, адже в цій локшині суп не буде замаскований додаванням соусів. Шіо часто показує справжю майстерність шефа, який готує в закладі.

За замовчуванням, ми подаємо його з маринованим яйцем, смаженим часником, зеленою цибулею, листочком норі та кунжутом.

 

Shoyu - найпопулярніша наша позиція. До бульйону додається соєвий соус, кунжутна олія та мірін.

Подається так само, як і попередній, тільки колір бульйону буде темнішим.

 

Miso - найсолоніший та дуже насичений варіант, бо до нього додається місо-паста, деякі гості навіть просять додати лише половину порції пасти. Колір бульйону коричневий.

Подається з класичним набором і кукурудзою.

 

Curry - до бульйону додаємо соус карі та олію карі. Цей варіант зʼявився в нашому меню не так давно, але вже знайшов своїх прихильників. Трохи гострий на смак, має колір куркуми.

В мисці також буде мариноване яйце, часник-фрі, зелена цибуля, листочок норі та кунжут.

 

Spicy - улюблена страва Шефа. Провідники гостроти це гострий соус, свіжий перець чілі, гостра олія та кім чі. Цей рамен також подається з кукурудзою, як і Місо.

А щоб не розплакатись від щастя, ви можете попросити зробити гостроту на половину).